איטום מקלטים נגד התקפת אב”כ

איטום מקלטים נגד התקפת אב”כ

מקלטים ציבוריים ומקלטים קטנים יותר הנמצאים במבני מגורים משותפים היו יעילים בזמנו, בשנות השישים והשבעים, כאשר ההתקפות שעמן היינו צריכים להתמודד היו התקפות בנשק קונבנציונאלי. עם השנים החלו אותם מקלטים להתבלות, חלקם יצא משימוש משום שלא עמד יותר בתקנים של הנחיות פיקוד העורף, חלקם שופץ והוחזר לתפקוד, אבל חוק הממדים שתבע את מקומו במערך ההגנה על תושבי ישראל, יצר מציאות חדשה.

בשנת 1992, עם תום מלחמת המפרץ הראשונה, עלה הצורך בהגנה מפני התקפה בלתי קונבנציונאלית ומענה מהיר לכל התקפה אחרת. כך הונחו המקלטים “של פעם” בצד, וההכרח לממדים ולממקים (מרחב מוגן דירתי או קומתי) נדרש בשל חוק הממדים שנכנס לתוקפו. אבל עדיין, קיימים מקלטים שבאמצעות שיפוץ יעיל ומיטיבי יכולים לשרת את המטרה שלשמן נבנו ואף יותר מכך, לספק מענה גם במקרים של התקפות בלתי קונבנציונאליות.

 

איטום מקלטים קיימים

 

כאשר מדובר בבניית מקלטים חדשים, הרי מדובר בממדים. במקרה של מבנים בעלי מקלטים ישנים, עולה הצורך בשיפוץ מקלטים, איטום מקלטים והתייחסות לכל דרישות פיקוד העורף. איטום מקלטים ישנים חייב בלווי איש מקצוע הבקי בתחום. יש צורך בצינורות אוורור, באיטום מעברי כבלים ותעלות של מיזוג אוויר וכל צנרת מכל סוג שעלולה לאפשר גישת אוויר שאינו מסונן מהחוץ. יש צורך בהחלפת אטמים וגומיות בחלונות, בדלתות, במכסי צינורות ובבדיקת אטימות אותה מוסמכת לבצע מעבדה מקצועית של פיקוד העורף. איטום מקלטים על פי התקנים מתייחס למספר האנשים שעתידים לאכלס אותו בשעת חירום ולגודל המקלט עצמו.

שיפור מיגון יזמות ובנייה מבצעים איטום מקלטים ושיפוץ מקלטים עד להחזרתם לשימוש תקין. כל מערכות המקלט נבדקות לעומקן והשיפוץ כולל גם את מערכת האטימה בהתאם לתקנים של פיקוד העורף. שיפור מיגון יזמות ובנייה מבצעים גם שיפור מיגון: הפיכת חדר רגיל לממד בדירות ובמרחבים ציבוריים, עסקיים ופרטיים. החדר משמש כמרחב מוגן לכל דבר, תקני ומאושר על ידי פיקוד העורף.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן