פתרונות מיגון

פתרונות מיגון

פתרונות מיגון בדירות

לצערנו, אזרחי מדינת ישראל למודי מלחמות. המבוגרים שבינינו ישבו במקלטים הישנים לא פעם, והצעירים שבינינו התוודעו לאחר מלחמת המפרץ הראשונה לחדר המדד ולמרחב המוגן הקומתי (הממק) במבני דירות משתפים. למרות הערנות בנושא, עדיין ישנם אזרחים שאיכות חייהם מסתכמת בהמתנה במקלט ירוד בתחזוקתו בזמן אזעקה או בהמתנה בחדר המדרגות. יש פתרון למצוקה זו.

פתרונות מיגון בישראל כיום

כאמור, פתרונות מיגון המשרתים את אזרחי ישראל כיום הם מקלטים שכונתיים, מקלטים בבנייני מגורים משותפים וחדרי ממד. בשנת 1992 נכנס לתוקפו חוק הממדים שמורה לבנות חדר ממד מתאים בכל דירה למקרה של התקפה קונבנציונאלית והתקפה בלתי קונבנציונאלית. המצוקה החלה לתת את אותותיה כאשר הובן כי דיירי בניינים שהוקמו לפני שנת 1992 אמורים לעשות שימוש במקלטים שרובם מוזנחים או לבצע תוספת בנייה הדורשת אישור היתר בנייה כדי לספק את הבטיחות הנדרשת במצבי מצוקה. בסופו של דבר הניח פיקוד העורף פתרונות מיגון ישנים לטובת פתרון חדש ואטרקטיבי שנקרא שיפור מיגון, כלומר הפיכת חדר רגיל לחדר ממד.

שפור מיגון – ההצעה המשתלמת ביותר

הפיכת חדר רגיל למרחב מוגן כחוק אינה דורשת היתר בנייה משום שמדובר בשיפוץ פנימי. עובדה זו חוסכת בעלות הפרויקט ובמשך התהליך, יתרונות חשובים בפני עצמם. בניית ממד בחדר רגיל מעלה את ערך הדירה הישנה וחדר המדד משמש כגורם מכריע בשקט הנפשי היומיומי של בני הבית. אם כך, כיצד ניתן לבצע את השינוי המתבקש?

שיפור מיגון יזמות ובנייה מבצעת בפועל בניית ממדים במגזר הפרטי, העסקי והציבורי כאחד. כל פרויקט בנייה ושיפוץ כגון זה מקבל מענה מקצועי החל משלב הסיור המקדים וכלה בשלב הגימור בקירות הבית, כולל פינוי פסולת בנייה.

כל קיר של חדר רגיל מעובה באמצעות בניית רשת ברזל ושיטת התזת בטון מיוחדת המותאמת ליצירת קירות בעובי 12 ס”מ בהתאם לדרישות פיקוד העורף. כמו כן, מוחלפים הדלת והחלון של החדר בהתקנות של חלון ודלת הדף. בין שאר המרכיבים הנוספים המתלווים לבניית המדד ניתן למצוא גם צינורות אוורור, חלון גזים ואטם מודולרי. התכנית נוצרת על ידי מהנדס שיפור מיגון יזמות ובנייה, וצוותים מוסכמים פועלים לביצועה.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן