ממד מוכן

ממד מוכן

מה ניתן לעשות אם אין לכם ממד מוכן בבית?
לא כל אזרחי ישראל נהנים משקט נפשי שמקנה להם ממד מוכן בדירה. תושבים המתגוררים בדירות שנבנו לאחר שנת 1992 נהנים מדרישת החוק, על פי תקני פיקוד העורף, לכלול גם חדר ממד בדירה. הממד משמש כחדר לכל דבר וכמרחב מוגן במקרי מלחמה או אירועים קונבנציונאליים ובלתי קונבנציונאליים, חלילה. אם אין לכם ממד מוכן, ניתן לבנות אותו בדירתכם ללא היתר בנייה. כיצד?

ממד מוכן ששימש במקורו כחדר רגיל
פיקוד העורף מודע לעובדה כי בבנייני מגורים שבהם אין חדרי ממד, נדרשים תושבי הדירות להתפנות לחדרי מדרגות או למקלטים שנמצאים בתחתית הבית המשותף. לאור מצבם של אותם מקלטים, לאחר מלחמת המפרץ הראשונה, הבין פיקוד העורף כי יש צורך בפתרון קבוע בכל דירה שייתן מענה לכל התקפה. ניתן להפוך כל חדר רגיל לחדר ממד. יתרונו של שיפוץ מסוג זה הוא גם בכך שאין צורך בהיתר בנייה מהסיבה הפשוטה: מדובר בשינוי פנימי בתוך הדירה. החיסכון בעלות מורגשת בכיסו של הלקוח.

שלבים לשיפור מיגון
תהליך הבנייה של חדר ממד בחלל החדר הרגיל נקרא שיפור מיגון. החדר, בתום התהליך, ישמש להגנה מרבית נגד התקפה ומלחמה מכל סוג אם ייבנה בהתאם לתקנים כחוק. שיפור מיגון יזמות ובנייה מספקת את כל הנדרש, כולל תכנית, אישורים, חומרי בנייה, בנייה בפועל, דלתות וחלונות, צינורות אוורור, התקנת מערכת חשמל כנדרש, טיח, צבע ופינוי פסולת הבנייה לאתר מורשה בחוק.
מהנדס מטעם שיפור מיגון יזמות ובנייה אמון על התכנית המוגשת לרשויות ולפיקוד העורף לאישור חדר ממד מוכן. צוות מקצועי מפרק את הדלת, החלון ואריחי הרצפה ובונה רשתות ברזל כנדרש. חדר ממד מכיל גם דלת הדף, חלון הדף וחלון גזים. אלה מחויבים בתקנים מיוחדים. כמו כן, מתווספים לחדר צינורות אוורור ומטופלות נקודות החשמל כנדרש. חשוב לציין כי חדר ממד מחויב בעובי של 12 ס”מ כל קיר. לאחר סיום הבנייה של קירות חדר הממד מבצע צוות הבנייה את הליטוש הסופי כדי להקנות לחדר מראה של חדר רגיל לכל דבר.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן