ממדים בבתים מחוסרי ממד

ממדים בבתים מחוסרי ממד

נושא הממדים עלה על סדר היום הציבורי בשנת 1992 כאשר נחקק חוק ממדים המחייב בנייה של ממ ד – מרחב מוגן דירתי, בכל דירה ובית פרטי (כולל במקרים של תוספת בנייה), או בניית ממק – מרחב מוגן קומתי. תוספת הכרחית זו נותנת מענה במקרים שבהם נדרש הצורך להגן בעת תקיפה בנשק קונבנציונאלי או בנשק בלתי קונבנציונאלי. הוראות פיקוד העורף גרמו לבעיה אצל הציבור הישראלי המתגורר בבתים ישנים. כיצד הם יבטיחו את חייהם בעתות מצוקה ומלחמה כאשר אין ביכולתם לבצע תופסת בנייה עבור ממ ד בשל מחסור במקום?

בניית ממדים בבתים ישנים
בכל מרחב מגורים, בין אם מדובר בבית פרטי על הקרקע ובין אם מדובר בדירה בבניין משותף, ניתן לייצר מרחב מוגן בטיחותי המאושר בחוק על פי התקנים הנדרשים לכל מצב מצוקה ומלחמה. הפיכת חדר רגיל לחדר ממ ד נקראת בעגה המקצועית: שיפור מיגון. פעולה זו לא רק מאפשרת את בטיחות בני הבית, אלא מהווה פתרון אידיאלי משום שמדובר בבנייה פנימית. למה הכוונה?

בניית ממ ד ללא היתר בנייה
ממדים שנבנים בתוך מבנה המגורים הקיים אינם דורשים הגשת היתר בנייה, גם כאשר מדובר בהפיכת חדר רגיל לחדר ממד בדירה בבניין מגורים משותף. שיטת בנייה זו נחשבת תקנית בהתאם להוראות פיקוד העורף, אך יש לציין כי בבניות החדשות נבנה הממד כך ששבעים אחוזים מקירותיו יורדים עד ליסודות הבניין עצמו, ולכן הוא מהווה פתרון מצוין בזמן רעידת אדמה. חדר שהופך לממד, אמנם לא ניתן להוסיף את קירותיו ליסודות הבניין, אך הוא מהווה פתרון אידיאלי בזמן התקפות טילים והתקפות נשק בלתי קונבנציונאלי, כאשר הוא נבנה בהתאם.
שיפור מיגון יזמות ובנייה מהווה כוח מקצועי ויעיל המגיע אל בית הלקוח, בודק את השטח ביסודיות ומבצע הלכה למעשה את הפיכת החדר הרגיל לחדר ממד בהתאם לתקנים. שיפור מיגון יזמות ובנייה מומחים גם בשיפוץ מקלטים ובאיטומם, במתן ייעוץ לשיפוץ ולחלוקה מחודשת בתוך דירות ובשיקום מבנים. העבודה מבוצעת לאחר אפיון צרכים מלא בכפוף להנחיות פיקוד העורף. השירות מוגש לכלל המגזרים בשוק

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן