חדר מוגן ממ ד – יש לכם בבית?

חדר מוגן ממ ד – יש לכם בבית?

אם הבית שבו אתם מתגוררים נבנה לפני שנת 1992, סבירות שאין לכם חדר מוגן ממ ד, ואם חלילה, עולה הצורך בהגנה מפני התקפה, אתם מבצעים אחד מכמה נהלים שמוכרים, לצערנו, לרוב הציבור הישראלי: יציאה לחדר המדרגות של הבניין המשותף, דהירה מהירה אל המקלט המשותף הנמצא בתחתית הבניין (בהנחה שהוא מתוחזק כראוי) או ריצה מהירה אל המקלט השכונתי וסבירות גבוהה שמצבו אינו מסביר פנים. כיצד אתם יכולים ליצור לעצמכם חדר מוגן ממ ד בתוך תחומי הדירה ללא תוספת בנייה?

הצטרפו למי שכבר נהנה משיפור מיגון בפועל
הפיכת חדר רגיל לממד מאושרת על פי חוק ותקן על ידי פיקוד העורף. אין מדובר בתוספת בנייה, ולכן אין צורך בהיתר בנייה אלא רק באישור הרשויות ובאישור פיקוד העורף שאכן מדובר בתכנית שיפור מיגון על פי תקנים. חדר מוגן ממ ד שהיה בעברו חדר רגיל לחלוטין, הינו בטיחותי כמו מקלט, ויכול לשמש במקרים של התקפה קונבנציונאלית והתקפה בלתי קונבנציונלית.

חדר מוגן ממ ד – לשפר את תחושת הביטחון
כיום לא ניתן להימנע מההיערכות הנדרשת מהציבור הישראלי. בניית ממד בדירה ובכל מרחב ציבורי ועסקי דורשת תכנית מהנדס מורשה, צוות מקצועי בעל ניסיון, אישור רשות מקומית ואישור פיקוד העורף. כל חדר יכול להפוך למדד. שיפור מיגון יזמות ובנייה מאפשרת לכל לקוח ליהנות מחבילת שירות הכוללת תכנית מהנדס, אישור רשות ופיקוד העורף, הסרת חלקים נדרשים בחדר, יצירת רשת ברזל, הפיכת כל קיר לקיר בטון מזוין בעובי של 12 ס”מ כנדרש, פינוי פסולת בנייה אל אתר מאושר בחוק, טיח וצביעה עד לגימור מושלם.

כבר לא מדובר ברשות אלא בחובה
תחושת הביטחון של תושבי ישראל תלויה במנגנוני ההגנה שמייצרת המדינה, אך תלויה גם במיגון האישי בכל בית. במקרה זה יכול כל אזרח ישראלי לסייע לעצמו ולייצר מרחב מיגון בטיחותי לבני ביתו. שיפור מיגון יזמות ובנייה הופכת חדר רגיל לחדר ממד תוך לווי הפרויקט, הן ברמת ההסבר והליווי הצמוד והן ברמה המעשית: בנייה בפועל והתנהלות נכונה מול כל הגורמים הנדרשים בשטח.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן