האם אפשר לבצע מיגון בחדר רגיל?

האם אפשר לבצע מיגון בחדר רגיל?

כל עוד אתם מתגוררים בבתים ובדירות שנבנו החל משנת 1992 אתם אינכם חשופים לשאלה המדאיגה הבאה: מה עושה אדם שאין לו ממד בדירתו (מרחב מוגן דירתי), או ממק בבניין שבו הוא מתגורר (מרחב מוגן קומתי)?

מיגון כל מרחב מחייה – האם זה אפשרי?
עד שנת 1992 המקלטים הציבוריים ובמיוחד המקלטים שנמצאים בכל בניין מגורים מרובה דירות, היוו את הפתרונות למצבי חירום הדורשים הגנה מיידית. מקלטים אלו, חלקם כשירים חלקם פחות, החלו במרוצת השנים להוות בעיה בשל בלאי וטיפול עקבי לקוי. פיקוד העורף נאלץ להתמודד עם שאלות קיומיות במצבי חירום.

בשנת 1992, לאחר מלחמת המפרץ הראשונה שבה נתקל פיקוד העורף בסגנון חדש של התקפות, הוא חיפש פתרון יעיל שיספק הגנה מקסימלית בגישה נוחה ומהירה לכלל התושבים. כך נכנס לתוקפו חוק הממדים הטוען לבניית ממד או ממק בכל מבנה מגורים, מבנה עסקי וציבורי. כמתחייב בחוק החלו להיבנות מבנים הכוללים חדרים מוגנים, אך נותרו מאחור מבנים שנבנו לפני שנת 1992 ותושביהם טענו, ובצדק, שיש לספק פתרון מהיר ויעיל גם עבורם.

שיפור מיגון – פתרון אולטימטיבי
כדי לייצר מרחב מוגן במבנים ישנים ניתן לבצע תוספת בנייה. רעיון זה מתאים אם אכן יש מספיק מקום לאותה תוספת ונלקח בחשבון כי מדובר בתהליך הדורש היתר בנייה שמצריך זמן המתנה ובירוקרטיה סבוכה. הפתרון השני שהציע פיקוד העורף, הוא שיפור מיגון, ואכן מדובר בצעד חכם- אסטרטגית ומעשית.

שיפור מיגון יזמות ובנייה הופכת חדרים רגילים למרחבים מוגנים בהתאם לתקנים ולהנחיות של פיקוד העורף. ניתן להפוך חדר רגיל לממד על ידי תהליך שיפור מיגון שבו מעובים הקירות ונבנים כך שיהוו כוח מגן. חלונות ודלתות החדרים מוחלפים בחלונות הדף ובדלתות הדף. מערכת האוורור מטופלת כיאה כדי לספק אוויר נקי גם במקרים של התקפות בלתי קונבנציונאליות, ומערכת החשמל והתקשורת מטופלת בהתאם לנדרש. חדר רגיל שהפך לממד בטוח באותה המידה כמו ממד שנבנה מלכתחילה כממד. שיפור מיגון יזמות ובנייה מלווה את כל הפרויקט, דואגת לתכניות ולהסדרים הבירוקרטיים הנדרשים, ומלווה את הפרויקט עד לשביעות רצונם של הלקוחות.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן