בניית ממד בחדר קיים – מה אתם מקבלים?

בניית ממד בחדר קיים – מה אתם מקבלים?

לא עוד ריצות למקלטים במקרה של אזעקת אמת, ולא עוד המתנה בחדר המדרגות עד יעבור זעם. כעת ניתן להפוך חדר רגיל לחדר ממד וזאת בהתאם לאישורו של פיקוד העורף. במה מדובר?

מיגון חדר קיים הפך לשיחת היום בביתם של ישראלים, כמוני כמוך, לאחר שבשנת 1992 נחקק חוק הממדים אשר קובע כי כל בית ודירה חדשים בישראל מחויב גם בבניית ממד. במקרים שונים אושרו גם בניית ממקים, כלומר מרחבים מוגנים קומתיים. השאלה שנשאלה הייתה: כיצד יכולות משפחות ישראליות המתגוררות בבתים ישנים להרגיש בטוח ולשמור על איכות החיים כאשר אין ביכולתם לבנות ממד בדירה הקיימת? מסתבר כי בניית ממד בחדר קיים היא הפתרון לבעיה זו.

בניית ממד בחדר קיים
על מנת לבצע מיגון חדר קיים, נערכות בדיקות מעמיקות של תכנית הבית ונבנית תכנית עבודה המותאמת לתקנים של חדרי ממד על פי פיקוד העורף, וזאת על ידי מהנדס מקצועי מוסמך. חלקים של החדר מפורקים כגון דלת, חלון וריצוף. בניית ממד בחדר קיים כוללת, בין היתר, הרכבת רשתות העשויות ברזל על פי תקנים, הוספת דלת הדף וחלון הדף, הוספת חלון גזים וחיבור לצינורות המיועדים לאוורור בהתאם לתכנית.

מיגון חדר קיים
בניית ממד בחדר קיים דורשת כמובן את עיבוי הקירות של החדר. העיבוי מבוצע על ידי התזת בטון בצורה מיוחדת על גבי רשת הברזל. על עובי הקיר להיות 12 ס”מ לפחות. לאחר התקנת כל הנדרש מבחינה בטיחותית והתייחסות נכונה לנקודות החשמל, מבוצעות עבודות גמר כטיח וצביעה.

תכניות בניית ממד בחדר קיים מיושמות על ידי מהנדס מוסמך מטעם שיפור מיגון יזמות ובנייה, מוגשות לרשויות ומאושרות על ידי פיקוד העורף. צוות העבודה מלווה את הלקוח החל מהשלב הרעיוני, דרך תכניות הבנייה וכלה בביצוע בשטח עד לסיום הפרויקט, כולל איסוף אשפת הבנייה ופנויה לאתר מורשה בחוק כמתחייב. מיגון חדר קיים מבוצע במגזרים ציבוריים, עסקיים ופרטיים על ידי שיפור מיגון יזמות ובנייה.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן