בניית ממ"ד

בניית ממ"ד

מרחב מוגן מאפשר הגנה במקרים של התקפה בנשק קונבנציונאלי ובלתי קונבנציונאלי. בניית ממ ד, אם כן, הוא עניין הכרחי במדינת ישראל ומבני המגורים של תושבי הארץ נחלקים בנושא זה לשניים: מבני מגורים שנבנו עד שנת 1992 ומבני מגורים שנבנו החל משנה זו. הקו המבדיל בין שניהם הינו חוק הממדים שנחקק באותה השנה, המחייב בניית ממד בכל מבנה כחלק אינטגרלי ממנו. חברת שיפור מיגון יזמות ובנייה מתמחה בבניית ממ"דים כתוספת למבנים קיימים ומלווה את הפרויקט משלב בקשת ההיתר ועד מפתח.

בניית ממ ד בבתים ישנים
שתי אפשרויות עומדות בפני תושבי ישראל המתגוררים בבתים ישנים: תוספת בנייה ושיפור מיגון, וזאת במטרה להוסיף מרחב מוגן לביתם או לדירתם. תוספת בנייה דורשת היתרי בנייה מטעם הרשויות, התהליך איטי ומסורבל, עלותו יכולה להיות גבוהה, ועל כך פיקוד העורף אישר שיפור מיגון, כלומר הפיכת חדר רגיל לחדר ממד בהתאם לתקנים.

שיפור מיגון – בניית ממד
הפיכת חדר רגיל לחדר ממד יכולה להתבצע בכל חדר רגיל. יתרונותיו של תהליך זה ברורים לפיקוד העורף ומשרתים את אזרחי ישראל. בניית ממ ד בתוך תחומי הבית או הדירה אינה דורשת היתרי בנייה, ולכן התהליך מתקצר ונעשה קל יותר מבחינה ביורוקרטית, עבודה שבהחלט מקלה על תושבי ישראל.

בניית הממד על ידי שיפור מיגון היא התשובה האולטימטיבית לצורכי ההגנה הפיזית הנדרשים בעתות מצוקה בישראל. חדר רגיל שהופך לחדר ממד מהווה הגנה מפני התקפה קונבנציונאלית ובלתי קונבנציונאלית באותה המידה כמו חדר ממד שנבנה מלכתחילה כחדר ממד. ההבדל היחידי בין השניים, שאינו קשור לעתות מלחמה, הוא בכך שחדר ממד שנבנה יחד עם הבית, 70 אחוזים מקירותיו יורדים עד ליסודות המבנה, ולכן הוא יעיל יותר במקרים של רעידות אדמה כמחסה מגן ויציב. אך חשוב לציין שנית, כי באשר להתקפות מכל סוג, שניהם יעילים באותה המידה.

שיפור מיגון יזמות ובנייה מבצעת שיפור מיגון במבנים שונים במגזר הציבורי, הפרטי והעסקי. תהליך בניית ממד מלווה במהנדס מטעמה האחראי על תכנית הבנייה, ובצוות מקצועי המלווה את הבנייה ובונה בפועל. שיפור מיגון יזמות ובנייה אחראית על אישורי הרשויות ופיקוד העורף, מבצעת בפועל עד רמת הצבע בחדר, כולל פינוי אשפת בנייה אל אתר מורשה בחוק.

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן

לקוחות ושיתופי פעולה

Quat

"אחרי מתקפת הטילים האחרונה, חיפשתי מענה בטוח ומוגן, פניתי לשיפור מיגון וגיליתי אנשים מקצועיים, שירותיים שדאגו לרווחתי ולביטחוני כאילו מדובר בהורים שלהם. סוף סוף אני ישנה בבטחה בלילות"

חנה אשכנזי ראשון לציון
Quat

"במסגרת פרוייקט בנייה ושיפוץ מבנה של קופת חולים כללית, התבקשנו לשקם ולשפץ את המרחב המוגן עפ"י תקן פיקוד העורף. פנינו לחברת "שיפור מיגון יזמות ובניה" בנושא. לאחר סיור …"

יוסי בכר חולון
Quat

"שלום רב, אני צבי עוז, ועד הבית בבניין ברחוב היצירה 16 ברמת גן. לאחר שהתקבלה ההחלטה של דיירי הבניין לשקם ולשפץ את המקלט עפ"י תקן פיקוד העורף, חפשנו …"

צבי עוז רמת גן