שיפור מיגון

שיפור מיגון
הפיכת חדר קיים למרחב מוגן

מהו שיפור מיגון?

תפיסת המיגון עד לשנת 1992 הייתה אחרת מכפי שאנו מכירים אותה היום. בשנות השישים נבנו מקלטים ציבוריים שהעניקו את התשובה להתקפות קונבנציונאליות שקרו לא פעם בהיסטוריה של מדינת ישראל. לאחר מכן, הביאו שנות השבעים את הבשורה על תקן מיגון חדש של פיקוד העורף שקבע בניית מקלטים בכל בניין מגורים משותף.

בשנת 1991, עם סיום מלחמת המפרץ הראשונה, הובן כי מקלטים אילו אינם יכולים לסייע בכל התקפה, ולכן יש צורך לשפץ אותם. יחד עם זאת, הובהר כי מעתה ואילך כל בית פרטי וכל דירה יחויבו בבניית מרחב מוגן דירתי או קומתי (ממד-ממק), וכך נותרו מאחור דירות ישנות בבתים שנבנו לפני שנת 1992. אותו חוק ממדים אכן תרם לשלוות נפשם של שוכני הדירות החדשות, אך הציב בעיה בפני בעלי הדירות הישנות. פיקוד העורף לא הניח לעניין, וכך נוצר רעיון שיפור מיגון – הפיכת חדר רגיל למרחב מוגן- ממד.

שיפור מיגון – התשובה לדירות ולמבנים ישנים

הפיכת חדר למרחב מוגן דורש שינוי פנים הבית. במציאות הישראלית לא ניתן להתעלם מהעובדה כי ערכה של דירה ישנה עולה כאשר מתווסף לה חדר ממ"ד. אך למעשה הדבר העיקרי, הינו שלוות הנפש של בני הבית, עם הידיעה שיש להם מרחב מוגן בטיחותי עפ"י תקן בתוך תחומי המחייה שלהם.

"שיפור מיגון יזמות ובנייה" מבצעת שיפורי מיגון בדירות ובמבנים ישנים על ידי הפיכת חדרים קיימים למרחבים מוגנים- ממ"דים.

לא כל חדר ניתן להפוך לממ"ד עפ"י תקן פיקוד העורף ולכן יש לבדוק מבחינה הנדסית כי החדר הנבחר הוא חדר המתאים לביצוע של שיפור מיגון בכפוף ובהתאם לתקנות ומפרט פיקוד העורף.

כמו כן, היא מבצעת שיקום ושיפוץ במקלטים ישנים עפ"י אפיון נכון ומדויק של העבודה הנדרשת ומעמידה אותם לאישור פיקוד העורף בהצלחה.

לקוחות ושיתופי פעולה

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן.