יזמות ובנייה

יזמות ובניה
ניהול וביצוע
פרויקטים בבנייה

חברות בנייה ויזמות מבצעות שיפור מיגון – במה מדובר?

הצורך בהגנה פיזית מעשית דורש ממדינת ישראל ומפיקוד העורף בפרט, לתת מענה מהיר ואפקטיבי לכלל תושבי ישראל באשר לצורכי ההגנה על חייהם וחיי יקיריהם. בעברה של מדינת ישראל כללו הנחיות פיקוד העורף שהות במקלטים ציבוריים (בשנות השישים) ושהות במקלטים שנבנו בכל בניין מגורים משותף (בשנות השבעים). כיום, הצרכים שהשתנו, מעמידים חברות בנייה ויזמות בפני אתגרים הנדרשים בשל הנחיות פיקוד העורף החל משנת 1992. בשנת 1992 נכנס לתוקפו חוק הממדים שדורש בכל מבנה- חדר ממד או ממק (מרחב מוגן דירתי/קומתי). הנחיות אלו של פיקוד העורף נוגעות למרחבי הדירות, כאשר מקלטים ציבוריים ומקלטים של בנייני מגורים משותפים נדרשים לשיפוץ כדי לקבל את אישור פיקוד העורף באשר לתקינותם במקרים של הגנה מפני התקפה קונבנציונאלית ובלתי קונבנציונאלית.

חברות בנייה ויזמות – ממד בחדר רגיל

הפתרון העומד בפני אזרחים המתגוררים בבתים שנבנו לפני חוק הממדים, כלומר מבנים ללא ממד או ממק, נחלק לשניים: תוספת בנייה שעליה נדרש היתר בנייה מהרשויות, או שיפור מיגון המבוצע על ידי חברות בנייה ויזמות. שיפור מיגון הוא האפשרות המהירה לביצוע מתוך שתי האופציות, כאשר איכותה אינה נופלת מאף פתרון אחר. חברות בנייה ויזמות הופכות חדר רגיל לחדר ממד. הן פועלות בהתאם לתקנים הנדרשים על ידי פיקוד העורף, והתוצאה היא חדר רגיל שמשמש כממד תקני לכל דבר אשר נותן מענה כנגד התקפה קונבנציונאלית ובלתי קונבנציונאלית.

שיפור מיגון יזמות ובנייה

צוותי החברה אמונים על תהליך שיפור מיגון במרחבים ציבוריים, עסקיים ופרטיים החל משלב הרעיון ובדיקת השטח וכלה בפינוי פסולת הבנייה לאתר מוכרז בחוק, דרך עיבוי הקירות והתקנת רשת הברזלים המתאימה, החלפת הדלתות והחלונות בחלון הדף ובדלת הדף, הרכבת צינורות אוורור, טיפול במערכת החשמל, ביצוע טיח וצבע עד לגימור מושלם לשביעות רצונו של הלקוח. החדר תקין לשימוש בכל מקרה של התקפה, ומהווה נדבך משמעותי ליצירת שלוות נפש וחיים שגרתיים בכל מצב.

לקוחות ושיתופי פעולה

שיפור מיגון

כולנו חיים במציאות אשר יכולה להשתנות בכל רגע נתון ומחובתנו להיות ערוכים ומוגנים ברגע האמת…
שיפור מיגון יזמות ובנייה צמחה מתוך צורך אמיתי של כל אחד ואחת מאיתנו להיות מוגן בעת הצורך ולכן שמנו לנו לדגש לפעול ולשקם כל מקלט ומקלט ואף להפוך חדרים קיימים למרחבים מוגנים אשר יעמדו בתקנים של פיקוד העורף וישמשו לנו למקום בטוח ומוגן.